Fotelik obrotowy dla dziecka - jak wybrać najlepszy?

Fotelik obrotowy dla dziecka - jak wybrać najlepszy?

Fotelik obrotowy to bardzo praktyczne rozwiązanie, które może znacznie ułatwić wielu rodzicom życie. Dzięki temu wynalazkowi nie będą musieli dłużej męczyć się z umieszczeniem swojej pociechy w samochodzie. Tę wyjątkową funkcjonalność znajdziemy w fotelikach o różnych kategoriach, dzięki czemu będą mogli z niej skorzystać zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Ponadto wiele fotelików obrotowych poddanych zostało testom zderzeniowym, dlatego znajdziemy wśród nich także bardzo bezpieczne modele.

Zalety fotelików obrotowych
Istnieje wiele powodów, dla których foteliki z obrotowym siedziskiem są warte uwagi. Przede wszystkim jest to najlepsza możliwość na szybkie i wygodne umieszczenie dziecka w foteliku. Gdy maluch rośnie i robi się coraz większy, a także cięży, sadzanie go w foteliku staje się coraz trudniejsze. W przypadku fotelików rotacyjnych, wystarczy obrócić siedzisko w stronę drzwi, a następnie umieścić i przypiąć malucha. Pasy zapina się w ten sposób również o wiele bardziej komfortowo, co chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Wygoda jaką zyskujemy przekręcając siedzisko w kierunku drzwi jest bez porównania z koniecznością manewrowania we wnętrzu pojazdu. Co więcej, w tym przypadku wygoda nie jest przekładana nad bezpieczeństwo, dlatego foteliki obrotowe mogą świetnie chronić dziecko.

Tyłem czy przodem?
Funkcja obrotu umożliwia również zmianę kierunku, w jakim będzie podróżować dziecko. Może ono być przewożone zarówno przodem, jak i tyłem. Ponadto, zmiana kierunku jazdy jest możliwa bez konieczności demontowania fotelika. Wystarczy, że po prostu go obrócimy. Dostęp do możliwości przewożenia dziecka przodem do kierunku jazdy nie powinien być oczywiście powodem, aby zbyt szybko z niej korzystać. Dzieci do 4 roku życia są najbezpieczniejsze w trakcie jazdy tyłem. Niemniej jednak opcja ta wiąże się z dużą wygodą i gdy dziecko będzie już wystarczająco duże, będziemy mogli obrócić fotelik w drugą stronę. Fotelik tego typu sprawdzi się również u dzieci z silną chorobą lokomocyjną, które mogą źle reagować na jazdę tyłem.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maxton Design - Spoilery dla Honda Civic

Podlesie 26
32-830 Wojnicz

Średnia Ocena

5/5
Kancelaria Rzeszów Odfrankowanie kredytu

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Maszyny sprzątające LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Usprawniamy pracę cukierni - na jakie maszyny warto postawić?

Usprawniamy pracę cukierni - na jakie maszyny warto postawić?

Jakie są rodzaje wózków do sprzątania?

Jakie są rodzaje wózków do sprzątania?

Owoce liofilizowane, czy to dobra przekąska?

Owoce liofilizowane, czy to dobra przekąska?