Najważniejsze parametry pieca cukierniczego

Najważniejsze parametry pieca cukierniczego

Piec cukierniczy to niezastąpiony element wyposażenia piekarni, ponieważ to on umożliwia nam obróbkę termiczną pieczywa czy ciast i nie tylko. Piec cukierniczy jest urządzeniem, które powinno być jednak dopasowane do indywidualnych potrzeb piekarni. Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na piec cukierniczy? Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli pieców, jak więc zdecydować się na taki, który będzie nam służył bezawaryjnie przez lata i zagwarantuje wysokiej jakości wypieki przy jednoczesnym niskim zużyciu energii? Sprawdź, na jakie parametry musisz zwrócić uwagę, decydując się na piec cukierniczy.

 

Jak dobrać piec do cukierni?

Piece cukiernicze dostępne są na rynku w wielu wariantach — każdy model charakteryzuje się niepowtarzalnymi funkcjami, co umożliwi nam ergonomiczną pracę. O wyborze idealnego pieca decyduje wiele szczegółów, ponieważ pod uwagę trzeba wziąć nasze indywidualne oczekiwania wobec sprzętu. Tak więc czym powinien wyróżniać się idealny piec cukierniczy? Przede wszystkim konieczne jest określenie, do czego będziemy wykorzystywać wspomniane urządzenia — czy będziemy w nim piec ciasta, ciasteczka, a może wypieki słone z ciasta francuskiego. Odpowiadając sobie na to pytanie, będziemy mogli właściwie dopasować parametry pieca do indywidualnych preferencji oraz jego przeznaczenia.

 

Jakie parametry powinny nas interesować?

Jednym z głównych parametrów pieca, na który musimy zwrócić uwagę, jest moc urządzenia, ponieważ to właśnie ona w dużym stopniu decyduje o jego wydajności. Oczywiście konieczny jest zakup pieca, który będzie przystosowany do pracy z innymi maszynami cukierniczymi i jednocześnie nie będzie zaburzał układu naszego zaplecza. Dużą popularnością cieszą się piece tunelowe konwekcyjne, które zapewniają równomierne wypiekanie przy jednoczesnym niskim poborze energii, ponieważ wspomniany piec długo pozostaje ciepły i nie traci swojej temperatury. Decydując się na zakup pieca cukierniczego, warto również zwrócić uwagę na jego właściwości fizyczne, a więc na odpowiedni rozmiar i pojemność urządzenia, jak również materiały, z których jest wykonany.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maxton Design - Spoilery dla Honda Civic

Podlesie 26
32-830 Wojnicz

Średnia Ocena

5/5
Klinika Flebologii Warszawa Doppler Instytut

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Kancelaria Rzeszów Odfrankowanie kredytu

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły