Podstawowe zasady jazdy konnej

Podstawowe zasady jazdy konnej

Jazda konna jest sportem cieszącym się coraz większą popularnością, który nie jest uznawany wyłącznie za sport prestiżowy. W dzisiejszych czasach każdy może nauczyć się jeździć konno — w Siedlisku Janczar dostępna jest nauka jazdy konnej Rzeszów w szkółce, jak również na organizowanych cyklicznie obozach jeździeckich. Siedlisko Janczar w Pstrągowej to miejsce, w którym nie tylko można rozpocząć naukę jazdy konnej, ale również rozwijać swoje umiejętności i hobby pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Jazda konna jest sportem, który ma mnóstwo zalet. Jakie są podstawowe zasady jazdy konnej?

Bezpieczeństwo ponad wszystko
Przed wejściem na konia i rozpoczęciem jazdy, niezwykle ważne jest poznanie zasad, dzięki którym nie tylko będziemy czuć się bezpieczni, ale również swoim zachowaniem nie przestraszymy zwierzęcia, ani go nieumyślnie nie skrzywdzimy. Przede wszystkim nie należy podchodzić do konia od tyłu bez wcześniejszego zwrócenia na siebie jego uwagi — koń może w takiej sytuacji czuć się zagrożony i zacznie wierzgać, co może skończyć się dla nas dość nieprzyjemnie. Dosiadanie konia, jak również z niego zsiadanie powinno być wykonywane w sposób pokazany przez instruktora. Siedząc na koniu, zawsze należy trzymać w rękach wodzę, a dosiad powinien być zawsze prawidłowy i mocny. Co więcej, podczas jazdy w terenie nie wolno wyprzedzać instruktora, który nie tylko wyznacza szlak, ale również nadaje tempo wyprawie konnej.

Jak wejść na ujeżdżalnię?
Przed wejściem lub wjazdem na ujeżdżalnię należy uprzedzić o swoich zamiarach osoby ujeżdżające konie, które na niej przebywają. Mijający się jeźdźcy powinni znajdować się po swojej lewej ręce — porządku na wspomnianym obiekcie pilnuje wykwalifikowany instruktor. Wszelkie nieporozumienia występujące pomiędzy użytkownikami ujeżdżalni rozwiązuje osoba, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maxton Design - Spoilery dla Honda Civic

Podlesie 26
32-830 Wojnicz

Średnia Ocena

5/5
Kancelaria Rzeszów Odfrankowanie kredytu

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Maszyny sprzątające LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Dobry salon kosmetyczny, czyli jaki?

Dobry salon kosmetyczny, czyli jaki?

Dlaczego warto skorzystać z umowy SLA?

Dlaczego warto skorzystać z umowy SLA?

Jak zamontować fotelik z systemem ISOFIX?

Jak zamontować fotelik z systemem ISOFIX?