Skórzana sofa - dobry wybór?

Skórzana sofa - dobry wybór?

Sofa bez wątpienia jest istotnym meblem w większości wnętrz, zwłaszcza tych o niewielkim metrażu. Wraz ze stylowym stolikiem kawowym oraz fotelem lub pufami tworzy komfortowe miejsce do spotykania się ze znajomymi, spędzania czasu z rodziną lub odpoczynku przy filiżance kawy lub książce. Jest też ważna pod względem wizualnym - ze względu na swój rozmiar często jest pierwszym meblem, który przykuwa uwagę po wejściu do pokoju. Obecnie na rynku można znaleźć sofy zróżnicowane ze względu na kształt, styl czy materiał tapicerki. Popularnością nadal cieszą się na przykład sofy skórzane. Czy jednak taki mebel to dobry wybór do salonu?

Skóra jest uniwersalnym, ponadczasowym materiałem, który sprawdza się w wielu wnętrzach niezależnie od bieżących trendów czy innych elementów wystroju. Prezentuje się luksusowo i szlachetnie, natomiast przestrzeniom biurowym i gabinetowym dodaje profesjonalizmu. Osoby zainteresowane zakupem skórzanej sofy mają do wyboru dwa rodzaje tapicerek: te wykonane ze skóry prawdziwej oraz modele obite eko skórą. Skóra prawdziwa, jak wskazuje nazwa to materiał naturalny. Wyróżnia ją fantastyczny wygląd, duża trwałość i porowatość, dzięki której w kontakcie z nią ciało nie poci się. Jednocześnie jest ona też droga i wymaga szczególnej pielęgnacji. Inaczej jest w przypadku eko skóry. Jest tańsza i łatwa do utrzymaniu w czystości, ale zimna w dotyku i krócej świetnie wygląda.

Oba te materiały sprawdzą się jako tapicerka sofy skórzane do salonu. Jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta, lepszym wyborem będzie ekoskóra - szybko będzie można usunąć z niej zabrudzenia. Nie odbarwi się też ona pod wpływem słońca tak, jak skóra prawdziwa. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w miarę siedzenia na niej ciało będzie się coraz bardziej nagrzewać. Nie jest więc ona wskazana dla osób, które lubią spędzać długie godziny leżąc. Skóra naturalna z kolei z czasem może zacząć się odbarwiać w miejscach, gdzie ma bezpośredni kontakt z skórą użytkowników. Dlatego więc skórzana sofa w salonie to dobre rozwiązanie dla osób, które docenią jej wspaniały wygląd, ale niekoniecznie będą spędzać na niej wiele czasu.

Opinie (1)

Monika

2020-02-24 20:47:03

Adres IP:

*.*.*.77

Skórzana sofa to świetny wybór. Dobrze sprawdza się w różnych aranżacjach a ja osobiście czuję się najbardziej kofmortowo wypoczywając na tak wykończonym meblu. Czysty relaks.

Zobacz firmy

Maxton Design - Spoilery dla Honda Civic

Podlesie 26
32-830 Wojnicz

Średnia Ocena

5/5
Kancelaria Rzeszów Odfrankowanie kredytu

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Maszyny sprzątające LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie elementy wchodzą w skład tuningu optycznego?

Jakie elementy wchodzą w skład tuningu optycznego?

Owoce liofilizowane, czy to dobra przekąska?

Owoce liofilizowane, czy to dobra przekąska?

Fotowoltaiczna szyba „widział — nie widział”

Fotowoltaiczna szyba „widział — nie widział”