Sprzedawcy fotelików atakują adapter pasów SKB

Sprzedawcy fotelików atakują adapter pasów SKB

Adpater Smart Kid Belt to prawdziwa rewolucja w branży urządzeń podtrzymujących do przewożenia dzieci. Innowacyjny produkt opracowany przez Polaków zyskał duże uznanie w ponad 130 państwach na całym świecie. Niestety, w naszym kraju spotkał się wśród pewnych grup z dezaprobatą. Jak się jednak okazuje, przewagę tej grupy stanowią... sprzedawcy fotelików. Rodzice od wielu miesięcy zachodzą w głowę czy atak z ich strony rzeczywiście ma podstawy, czy wynika z obawy o zyski, ponieważ na rynku pojawiło się nowe, wygodne, łatwo dostępne i znacznie tańsze rozwiązanie.

Adapter a fotelik
Urządzenie Smart Kid Belt jest adapterem, który składa się z regulowanego paska i dwóch klamerek. Służy on do poprawienia układu pasów bezpieczeństwa w samochodzie, które są przystosowane dla osób o wzroście powyżej 150 cm. Konstrukcja adapteru jest niezwykle prosta, tak jak prosty jest jego montaż. Dodatkowo, Smart Kid Belt posiada wiele zalet, których nie mają foteliki. Przede wszystkim jest to urządzenie uniwersalne, ponieważ jest zależne tylko od pasów bezpieczeństwa, a nie konstrukcji pojazdu. Można je zatem wykorzystać nie tylko w każdym samochodzie osobowym, ale również w taksówce, czy w autokarze podczas szkolnej wycieczki. Ponadto, adapter jest niewielki i bardzo lekki, dzięki czemu z łatwością można go schować do torebki czy plecaka. W ten sposób można go wykorzystać nawet w najmniej oczekiwanych momentach.

Atak sprzedawców na adapter
Jak możemy przeczytać na stronie SKB, producent wcale nie kwestionuje, że jego adapter jest lepszy od fotelików. Ich sprzedawcy z kolei podnieśli głos, negując bezpieczeństwo urządzenia. W sieci pojawiły się artykuły i filmiki, w których sprzedawcy krytykują adapter twierdząc, że nie jest on w stanie zapewnić dziecku odpowiedniej ochrony. Ich argumentom zaprzeczają jednak testy zderzeniowe SKB, które przeprowadzone zostały przez europejskie i amerykańskie instytuty badawcze PIMOT i CALSPAN. Ciekawe wnioski można również wyciągnąć na podstawie ostatnio wykonanych testów przez hiszpańską instytucję Applus+ IDIADA. Wynika z nich, że Smart Kid Belt spełnia kryteria bezpieczeństwa najnowszej homologacji iSize, czyli normy R129 lepiej niż foteliki. Czy to spowoduje, że sprzedawcy przestaną zniechęcać rodziców do zakupu urządzenia?

Opinie (6)

Daaad

2020-02-17 22:39:56

Adres IP:

*.*.*.119

Wszystkim zainteresowanym wciąż powtarzam, że całkowicie nie rozumiem tej całej nagonki i jeśli ktokolwiek źle na tym wyjdzie to tylko i wyłącznie sprzedawcy fotelików. A dziwie się im i to bardzo szczerze bo sam używałem fotelika dla syna. W późniejszym okresie zaczęliśmy korzystać z adaptera Smart Kid Belt i co by nie mówić każda opcja jest przeze mnie sprawdzona i uważam, równie bezpieczna.
Elka P.

2020-02-17 13:33:47

Adres IP:

*.*.*.55

Jestem aktualnie w posiadaniu fotelika, z racji że nasza córeczka jest jeszcze mała na adapter lub podkładkę jednak w przyszłości planuje zakup Smart Kid Belt gdyż wydaje mi się to najbardziej rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem.
Joanna

2020-02-13 07:49:01

Adres IP:

*.*.*.30

Sprzedawcy to się powinni kampanią na rzecz przewożenia dzieci bez jakiegokolwiek zabezpieczenia zająć a nie atakiem na produkt spełniający wszystkie wymogi i dodatkowo świetnie wypadający w większości badań. Używam i sobie chwale.

P.s.
Bardzo fajny artykuł w linku do strony fundacji.
Jacek

2020-02-07 22:01:59

Adres IP:

*.*.*.81

My także używamy adapter Smart Kid Belt, jesteśmy z tego użytkowania zadowoleni i polecamy innym. Gdy kupowaliśmy adapter, nie było informacji jakoby sprzedawcy negatywnie krytykowali urządzenie ale mamy znajomych, którzy nie dali się wtedy namówić na SKB, wybierając klasyczny większy fotelik. Jednak na dzień dzisiejszy wszyscy jesteśmy na równi zadowoleni z wyboru.
Robert

2020-02-05 13:44:27

Adres IP:

*.*.*.77

To chyba mało zasadna krytyka, ja zdaję się jak zawsze na informacje, które są potwierdzone odpowiednimi dokumentami a tych na stronie producenta adaptera nie brakuje. Ciekawe o czym tak naprawdę myślą sprzedawcy, bo na pewnie nie o rodzicach i bezpieczeństwie ich dzieci. Używamy Smart Kid Belt i pomimo całej sytuacji zdajemy się na opinie instytucji, które brały udział w badaniach nad adapterem.
Marko

2020-01-09 16:47:12

Adres IP:

*.*.*.105

Posiadam urządzenie Smart Kid Belt i chciałem przytoczyć zabawną dla mnie sytuację. Ledwo półtorej miesiąca temu podczas wizyty w sklepie z artykułami dziecięcymi stałem się przypadkowo świadkiem rozmowy, w której to odradzano klientowi zakup adaptera będącego mimo wszystko w asortymencie ów sklepu. Pozwoliłem sobie się wtrącić, jednak na pytanie "czy mógłby Pan szerzej wyjaśnić problem użytkowania SKB ?" nie uzyskałem żadnej konkretnej odpowiedzi. Nie jestem żadnym ekspertem ale dla mnie to urządzenie jest bezpieczne a informacje dostarczone przez producenta wiarygodne.

Zobacz firmy

Maxton Design - Spoilery dla Honda Civic

Podlesie 26
32-830 Wojnicz

Średnia Ocena

5/5
Kancelaria Rzeszów Odfrankowanie kredytu

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Maszyny sprzątające LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Rozwiązania do dużych zakładów produkcyjnych — linie do produkcji pierników

Rozwiązania do dużych zakładów produkcyjnych — linie do produkcji pierników

Dlaczego warto zdecydować się na rower

Dlaczego warto zdecydować się na rower

Jakie są rodzaje wózków do sprzątania?

Jakie są rodzaje wózków do sprzątania?