Dlaczego warto inwestować w mobilną wersję strony?

Dlaczego warto inwestować w mobilną wersję strony?

W obecnych czasach większość osób korzysta z urządzeń mobilnych do przeglądania internetu. Stąd też mobilna wersja strony internetowej stała się nieodłącznym elementem skutecznej strategii marketingowej. Warto więc poświęcić czas i wysiłek na stworzenie dopasowanej do urządzeń mobilnych wersji strony www.

Pierwszą i najważniejszą przyczyną, dla której warto inwestować w mobilną wersję strony jest zmieniający się trend korzystania z internetu. Wczesniej użytkownicy głównie przeglądali strony na komputerach stacjonarnych, jednak obecnie głównymi urządzeniami mobilnymi, które są używane do przeglądania stron www, są smartfony i tablety. Według badań, ponad 70% ruchu generowanego przez strony www pochodzi z urządzeń mobilnych. Jeśli nasza strona nie będzie dobrze zoptymalizowana pod urządzenia mobilne, ryzykujemy stratą dużej liczby potencjalnych klientów.

Kolejnym powodem, dla którego warto inwestować w mobilną wersję strony internetowej, jest poprawa doświadczenia użytkownika. Urządzenia mobilne mają mniejsze ekrany i inne możliwości poruszania się po stronie niż tradycyjne komputery, dlatego niezbędne jest dostosowanie witryny do tych specyfikacji. Strona www zoptymalizowana pod urządzenia mobilne będzie łatwa do przeglądania, estetyczna i intuicyjna, co pozytywnie wpłynie na przeżycie użytkownika i zwiększy szanse na zatrzymanie go na naszej stronie.

Kolejną zaletą inwestowania w mobilną wersję strony www jest poprawa pozycjonowania. Wyszukiwarki, takie jak Google czy Bing, preferują strony responsywne, czyli zoptymalizowane pod urządzenia mobilne. Działa to na korzyść naszej strony, ponieważ wyszukiwarki przyznają wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania dla stron responsywnych, co zwiększa widoczność naszej witryny. Warto więc na bieżąco dbać o poprawność i aktualność strony, by spełniała wymagania wyszukiwarek.

Kolejnym argumentem przemawiającym za inwestowaniem w mobilną wersję strony jest zwiększenie konwersji. Dobrze zoptymalizowana strona www przekłada się bezpośrednio na większą liczbę konwersji, czyli np. zakupów, subskrypcji, wypełniania formularzy czy kontaktów telefonicznych. Jeśli strona internetowa nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych, użytkownicy mogą mieć problem z nawigacją czy złożeniem zamówienia, co może zniechęcić ich do dalszej interakcji z naszą firmą.

Ostatnim powodem, który warto rozważyć, jest konkurencja. Szanse są takie, że większość firm z naszej branży ma już zoptymalizowaną stronę pod urządzenia mobilne. Jeśli my tego nie mamy, automatycznie odkładamy się na boczny tor i tracimy okazję na zdobycie nowych klientów. Konkurencja stale się rozwija i inwestuje w technologie, dlatego warto utrzymywać z nią krok i nie zostawać w tyle.

Podsumowując, warto inwestować w mobilną wersję strony www ze względu na zmieniające się trendy korzystania z internetu, poprawę doświadczenia użytkownika, zwiększenie pozycjonowania strony, wzrost konwersji oraz konieczność rywalizacji z konkurencją. Dzięki temu możemy przyciągnąć większą liczbę klientów i zwiększyć efektywność naszej strony internetowej. Nie warto odkładać tego na później – czas na stworzenie mobilnej wersji strony www już nadszedł!

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maxton Design - Spoilery dla Honda Civic

Podlesie 26
32-830 Wojnicz

Średnia Ocena

5/5
Klinika Flebologii Warszawa Doppler Instytut

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Kancelaria Rzeszów Odfrankowanie kredytu

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Rozwiązania do dużych zakładów produkcyjnych — linie do produkcji pierników

Rozwiązania do dużych zakładów produkcyjnych — linie do produkcji pierników

Co mówią nowe obostrzenia o organizacji imprez firmowych?

Co mówią nowe obostrzenia o organizacji imprez firmowych?

Dobry salon kosmetyczny, czyli jaki?

Dobry salon kosmetyczny, czyli jaki?